Püspöki kerekasztal - képgaléria

2014. június 02., címkék: halász béla, kató béla, magyar református egyház, csűry istván, bogárdi szabó istván, csáti szabó lajos, fazekas lászló, steinbach józsef

„Ha nincs egység, nincs jövő" – hangzott el május 24-én a debreceni Református Egység Fesztiválon tartott püspöki kerekasztalon, amelyet az egység elmúlt öt évéről és jövőjéről tartottak. Az eseményről már olvashattak beszámolót, most az ott készült képekből adunk közre egy csokrot.

Az egység jövője

2014. május 24., címkék: halász béla, zán fábián sándor, csűry istván, magyar református egyház, kató béla, református egység napja, magyar református egység napja, csáti szabó lajos, szabó istván, fazekas lászló

Történelmi idő volt 2009. május 22. – hangzott el május 24-én a debreceni Református Egység Fesztivál püspöki kerekasztalán. A Magyar Református Egyház részegyházainak lelkészi vezetői a Debreceni Református Kollégium dísztermében tartott beszélgetésen elmondták: ha nincs egység, akkor jövő sincs.

Rajtunk a sor

2011. november 07., címkék: horvátországi reformátusok, csáti szabó lajos

Mielőbb szeretnének csatlakozni a Magyar Református Egyházhoz a horvátországi reformátusok – nyilatkozta a Reformátusok Lapjának Csáti Szabó Lajos, a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház (HRKKE) április 9-én megválasztott és október 29-én beiktatott új püspöke. Az egyházvezető hangsúlyozta, a meggyötört közösségben most az egybegyűjtés és megtartás ideje jött el.

Légy vigasztaló és építő püspök!

2011. október 30., címkék: püspökválasztás, horvátországi reformátusok, bogárdi szabó istván, csáti szabó lajos

Szombaton Laskón beiktatták hivatalába a horvátországi reformátusok új püspökét, Csáti Szabó Lajost, valamint új főgondnokát, Kel Józsefet. A háború, majd belső ellentétek tépázta kicsiny kálvinista közösség iránti támogatását kifejezendő az ünnepi alkalmon részt vettek a Kárpát-medence református egyházvezetői, Isten Igéjét Szabó István dunamelléki püspök hirdette.

A Kárpát-medencei reformátusság szerves része vagyunk

2011. június 21., címkék: generális konvent, horvátországi reformátusok, Háttér, temesvár, csáti szabó lajos

A Generális Konvent elnökségének meghívására a testület június 21–22-i temesvári ülésére ellátogattak a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház küldöttei is: Csáti Szabó Lajos püspök, valamint Szenn Péter missziói előadó. Kérdéseinkre a közösség áprilisban megtartott zsinatán megválasztott új egyházvezető válaszolt.

Nem csak két-három ember az egyház vezetésének a letéteményese

2011. április 11., címkék: horvátországi reformátusok, csáti szabó lajos, Határon túl, interjú, kel józsef

Van remény a horvátországi reformátusok egységének a helyreállítására a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház (HRKKE) új elnöksége szerint. Csáti Szabó Lajos püspököt és Kel József főgondnokot a zsinati ülés után egyházvezetői terveikről kérdeztük interjúnkban.